6 najnowszych trendów w projektowaniu stron internetowych w 2021 roku

Projektowanie stron www z roku na rok stawia przed designerami nowe wyzwania. Wraz z rozwojem nowych technologii oraz wzrostem oczekiwań internautów wygląd i funkcjonalność witryn wymaga stosowania nowych rozwiązań i koncepcji graficznych. Mają one za zadanie skutecznie przyciągnąć uwagę klienta, zatrzymać dużej na witrynie i sprawić, że korzystnie z niej będzie czystą przyjemnością. Dowiedz się, jak wygląda nowoczesny design strony internetowej w 2021 roku!

1. Dark mode, czyli ciemny motyw

Dark mode to trend w projektowaniu stron internetowych, który pojawił się już w ubiegłym roku, a jego popularność stale rośnie.  Jeszcze kilka lat temu większość witryn internowanych posiadła białe tło. Obecnie internauci mają możliwość przełączania białego szablonu na ciemny motyw. Dark mode doceniają szczególnie te osoby, które pracują lub oddają się rozrywce po zapadnięciu zmroku. Dzięki niemu ich wzrok nie męczy się, a sam design strony internetowej nabiera elegancji i wyrafinowanego smaku.

2. Dysharmonia i asymetria

Design stron internetowych opartych na układach składających się z jedynkowych równo ułożonych elementów powoli ustępuje miejsca zaplanowanej dysharmonii. Nakładanie się na siebie zdjęć i grafik różnej wielkości i kształtów czy położenie punktu ciężkości bloku strony na jednej połowie, tworzą ciekawy efekt asymetrii. Tak zaplanowana dysharmonia przełamuje nudę sztywnych układów ułożonych jak od linijki. Taki design strony internetowej wygląda na bardziej nowoczesny, ekstrawagancki i daje poczucie obcowania z prestiżową marka.

.

3. Wszechobecny minimalizm

Design stron internetowych w 2021 roku stoi pod znakiem minimalizmu w myśl zasady: mniej znaczy więcej. Jest to nie tylko dobry sposób na uporządkowanie i przedstawienie w skondensowanej formie niezbędnych internaucie informacji. Coraz częściej bowiem z braku czasu szukają oni szybkich rozwiązań widocznych „na pierwszy rzut oka”. Dodatkowo sprawia, że witryna internatowa jest przejrzysta i elegancka, przez co kojarzy się z marką premium.

4. Niestandardowe możliwości przewijanie

Użytkownicy urządzeń o różnej rozdzielczości przyzwyczajeni są do skrolowania, czyli przewijania zawartości strony z góry na dół. Jednak coraz częściej nowoczesny design stron internetowych zakłada możliwości ich przewijania … w poziomie. Choć jeszcze niedawno takie projektowanie stron internetowych budziło wiele kontrowersji i wątpliwości. Okazuje się, że rozwiązanie to nie tylko zachowuje swoją funkcjonalność. Przede wszystkim ta dość nietypowa opcja przewijania, mocno angażuje internautę i przyciąga jego uwagę swoją ekstrawagancją.

5. Interaktywność na każdym kroku

Współczesny internauta jest przyzwyczajony do tego, aby na witrynie dużo się działo. Przy czym dużo oznacza obecność jak największej ilości i elementów interaktywnych (oczywiście  w miarę rozsądku). Ciekawe animacje 2D i 3D, wysokiej jakości filmiki, elementy pływające czy stosowanie elementów po kliknięciu lub najechaniu na nie kursorem podskakują, wibrują czy pulsują, są niezwykle atrakcyjne dla odbiorcy. Taki design strony internetowej wzbudza jego zainteresowanie i na długo zapada mu w pamięci, dzięki czemu chętnie na nią powraca.

6. Menu rozwijane na całą stronę

Design stron internetowych w 2021 roku korzysta z rozwiązań, jakie daje projektowanie witryn na urządzenia mobilne. Dotyczy to głównie menu, które zamiast rozwijać się na niewielkiej przestrzeni strony wyświetlanej na laptopie czy komputerze, zajmuje cały jej widok. Takie menu jest niezwykle przejrzyste i estetyczne, dzięki czemu łatwo zapada w pamięci. Dodatkowo daje nieograniczone wprost możliwości projektowania oraz sprawia, że design strony internetowej jest bardzo elegancki i ekskluzywny.

Zamów stronę

Dzięki wygodnym formularzom możesz zamówić stronę www (a także logo i inne produkty od TwojeLogo) w szybki sposób. Przy wyborze produktu są dostępne opcje, które mogą Ci spersonalizować Twój projekt a w formularzu zamówienia możesz dołączyć szczegółowy opis jak i zdjęcia prac, które Ci się podobają!

PREFERENCJE PRYWATNOŚCI
Kiedy odwiedzasz naszą stronę internetową, może ona przechowywać za pośrednictwem Twojej przeglądarki informacje z określonych usług, zazwyczaj w postaci plików cookie. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Należy pamiętać, że blokowanie niektórych rodzajów plików cookie może wpłynąć na wygodę korzystania z naszej witryny internetowej i oferowanych przez nas usług.
Polityka prywatności
Przeczytałeś i zgadzasz się z naszą polityką prywatności
WYMAGANY
[]