Projektowanie stron internetowych – witryny, które zachęcają do odwiedzin

Jeśli jeszcze nie wiesz, że profesjonalne projektowanie stron internetowych może zdecydować o „być, albo nie być” każdego biznesu w sieci, koniecznie zapoznaj się z poniższą treścią. 

CZY PROJEKTOWANIE STRON INTERNETOWYCH WPŁYWA NA ROZWÓJ BIZNESU?

Jak cię widzą, tak cię piszą. To przysłowie ma bardzo duże przełożenie na odbiór twoje firmy w internecie. Jakie są konsekwencje? Możesz zakładanie strony internetowej zostawić na bliżej nieokreślony termin, ale bez niej nie zaistniejesz dla osób, które jako źródło wiedzy o ofertach mają sieća jest ich przeważająca ilość. Twoich potencjalnych klientów przejmie konkurencja, która miała większa świadomość, że profesjonalne strony internetowe są konieczne we współczesnym prowadzeniu biznesu i sposobem wyjścia z ofertą do szerokiego grona osób jednocześnie.

PROJEKTOWANIE STRON INTERNETOWYCH – AMATORSZCZYZNA KONTRA PROFESJONALIZM

Nie wszyscy dobrze zrozumieli sens zakładania strony internetowej, więc wielu przedsiębiorców w Polsce ma witryny przypominający projekt robiony na lekcjach z informatyki. Jest to kompromitujące dla firmy, zwłaszcza gdy treść na stronie głosi, że marka jest innowacyjna i godna zaufania, a właściciel korzysta z szablonów sprzed 20 lat. Zobacz sytuację z drugiej strony. Zaczynasz dopiero biznes, ale inwestujesz w swoje www. Jeszcze nawet nie zacząłeś się rozkręcać, a dostajesz od razu u odbiorców ogromny kapitał zaufania, bo profesjonalne strony internetowe są wiarygodne i kryją dla klientów obietnicę doskonałej jakości usług.

NA CZYM GŁÓWNIE OPIERA SIĘ PROJEKTOWANIE STRON INTERNETOWYCH?

Pamiętaj, że firmowa strona internetowa jest twoja, ale nie dla ciebie. Ma być wygoda i atrakcyjna dla odwiedzających, którzy dzięki temu w wielu przypadkach konwertują w twoich klientów. Projektowanie stron internetowych polega nie tylko na zachowaniu estetyki, czy dodaniu atrakcyjnych wizualnie elementów. Pod tym kryje się więcej. Tworzenie stron internetowych to złożony proces, bo witryna musi w ciągu kilku sekund przekonać użytkownika, że warto na niej zostać i sprawdzać kolejne zakładki. Podstawą jest czytelność, bo nikt dziś nie ma czasu przekopywać się przez ściany tekstu. Współczynnik porzuceń to najlepszy wskaźnik czy twoja strona jest przyjazna dla odwiedzających. Twoja firmowa strona internetowa powinna zachęcać do nawiązania kontaktu z tobą np. poprzez formularz czy podjęcie innej akcji, którą planujesz w ramach swojego biznesu.

PROJEKTOWANIE STRON INTERNETOWYCH POWIERZ SPECJALISTOM

Twoja firmowa witryna powinna mieć nie tylko doskonałe opracowanie graficzne, angażujący content zoptymalizowany pod kątem SEO oraz stosowne przyciski CTA. Musi uwzględniać zasady UX/UI, czyli przede wszystkim przyjazną nawigację na stronie. Bez tego zapanuje chaos i nikt nie poświęci czasu, by poznać twoją firmę. Pod względem technicznym musi się szybko ładować, być responsywna, bo obecnie większość osób przegląda ofertę na telefonie. Trendy są minimalistyczne, ale dodanie interaktywnego elementu wpłynie dobrze na ogólny odbiór. Projektowanie stron internetowych to praca dla specjalistów, ale w twojej gestii leży ochrona. Nie zapomnij o zabezpieczeniu adresu protokołem HTTPS oraz certyfikatem SSL, bo dzięki szyfrowaniu danych stanie się bardziej odporna na ataki hackerskie.

PREFERENCJE PRYWATNOŚCI
Kiedy odwiedzasz naszą stronę internetową, może ona przechowywać za pośrednictwem Twojej przeglądarki informacje z określonych usług, zazwyczaj w postaci plików cookie. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Należy pamiętać, że blokowanie niektórych rodzajów plików cookie może wpłynąć na wygodę korzystania z naszej witryny internetowej i oferowanych przez nas usług.
Polityka prywatności
Przeczytałeś i zgadzasz się z naszą polityką prywatności
WYMAGANY
[]