Filmy promujące dla firm, po co są i jaka jest ich rola?

Filmy promujące dla firm

Filmy promujące dla firm, to ostatnimi czasy podstawa. Podręczna i najbardziej nietuzinkowa i szalona forma promocji firmy. W naszej ofercie znajdziesz pakiety filmowe. Nie czekaj! Zamawiaj!

Filmy promujące dla firm, po co są i jaka jest ich rola?

Filmy promujące dla firm, to ciekawy sposób promocji przedsiębiorstwa, jego wizerunku oraz tego, co się w nim dzieje. 

Klienci to osoby, które zdecydowanie wolą lepiej znać firmę, od jakiej kupują marki, takie produkcje pozwolą im na to w jeszcze lepszy sposób niżeli teksty takie jak wpisy blogowe, czy posty wrzucane na media społecznościowe. 

Pewnie, zastanawiacie się dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Dzięki filmom nawet byśmy powiedzieli, że lepiej niż zdjęcia, ukazuje to, że dana firma, przedsiębiorstwo czy organizacja żyje. Dostrzegają ludzi pracujących w danym miejscu. Jak to wygląda, od tej drugiej strony, to otwarcie zamkniętych przez wiele lat drzwi, które w końcu głośno zaskrzypią i pozwolą wpaść świeżemu powietrzu do środka.

Oczywiście, nie można pokazywać wszystkiego w takim filmie. Trzeba skupić się na istotnych kwestiach, które zwrócą uwagę naszych potencjalnych jak i już naszych Klientów. Rola, jaka im przypadła zachęcanie do tego, aby jednak sięgnęli po towary czy usługi, jakie oferujemy. Można śmiało powiedzieć, że filmy promocyjne mają dość, psychologiczne zadanie, bowiem zaczynają być ogniwem łańcucha, który przyczynia się do konkretnej reakcji: pobudza ciekawość oglądającego, a to ma zachęcić go do tego, by widząc nasz produkt, kupił go i od razu kojarzył z jakąś rzeczą np. kosmetyki, do pielęgnacji ciała, cukierki, przybory szkolne, części do samochodów. Wszystko to, jest czymś, co zawsze ciekawi przeciętnego Kowalskiego.

Zamów swoje intro

Z wielką chęcią przygotujemy dla Twojej firmy film promujący! Zareklamujemy Twoją firmę w ciekawy, a zarazem nietuzinkowy sposób, według Twoich wskazówek.

Dobrym przykładem takich filmów jest znana nam wszystkim seria:  Jak to jest zrobione?

Wszak, kto z nas nie siedział zaciekawiony, patrząc na tworzenie prostych przedmiotów codziennego użytku? 

Idąc w sklepie, nie raz złapaliśmy się na tym, że pokazaliśmy palcem na dany towar i mówiliśmy, czy to sobie, czy osobie nam towarzyszącej coś w stylu, że: a wiesz, widziałem, jak to robią w telewizji. Koniec końców, większość z nas i tak kupowała ten przedmiot, o ile było ją na nas stać, z filmiku obejrzanego w telewizji czy internecie.

1000 +
Zadowolonych klientów!
0 %
Satysfakcji albo zwrot wszystkich kosztów!

Filmy promujące filmami promującym, ale jak powinien wyglądać?

Nad tym pytaniem musimy się dobrze zastanowić, bowiem to, jak dana produkcja będzie wyglądać i ile zacznie zajmować nam czasu, będzie zależne od kilku rzeczy. Wiecie już jakie? Nie, dobra to już Wam zdradzamy tajemnicę:

 1. Prezentacja logo – nie powinna być długa. Krótki film mający niecałe kilkanaście sekund. Na ogół, trwające do koło 30 sekund, ale zdarzają się i dłuższe produkcje. 
 2. Zaprezentowanie działalności firmy -czas trwania filmu zależna jest od rodzaju danej działalności. Niektóre czynności można przedstawić w zaledwie kilka minut, nawet 2-3, ale są takie, które wymagać będą produkcji o czasie nawet do 10 minut.
 3. Spacer po firmie – typ filmów, w którym oglądający zwiedza firmę. Pokazana zostaje, ta jej część, która jest możliwa do obejrzenia przez osoby postronne. Mogą to być, czasami niektóre hale produkcyjne, hale dostawcze, pomieszczenia gospodarcze, a niekiedy nawet biura. Trwają one powyżej 10 minut, ale nie dłużej niż dwadzieścia.
 4. Reklama produktów –  nic innego jak zwykła reklama, taka, jaką możecie oglądać w telewizji czy Internecie. Z reguły są krótkie, treściwe i zapadające w pamięć np. reklamy promujące słynne piwo Żubr.
 5. Takie, w których rozmawiamy z Klientami czy Kontrahentami – ostatnio, w serwisach typu YouTube, zaczyna się robić modne nagrywanie krótkich filmików, w których właściciele film czy przedsiębiorstw itp. Rozmawiają z klientami czy osobami, jakimi prowadzą interesy. Tematyka bywa różna, jednak często sprowadza się do tej, związanej z działalnością firmy.
 6. Nagrywanie wszelkiego rodzaju działalności – przedstawienie innym, że bierzemy udział czy organizujemy jakiś eventy, również zaczyna być coraz bardziej modne. Ludzie, bardzo cenią sobie takie akcje jak wspieranie przyrody, osób bardzo chorych, czy nawet dla weteranów wojennych i ich rodzin, a także zbieranie funduszy na renowację zabytków. Takie rzeczy, bardzo pozytywnie wpływają na nasze relacje z potencjalnymi i już naszymi Klientami.
 7. Życie firmowych maskotek – w Polsce, nie jest to, aż tak bardzo popularne, ale często firmowe maskotki mają swoje własne show  np. W przypadku Mc Donalda. Wpływa to, w pewien sposób na dorosłych, poprzez dzieci i jest to bardzo sprytnych chwytów marketingowych. Jakby nie patrzeć, dziecku ciężko odmówić, zwłaszcza jeśli ostatnimi czasy, naprawdę było uroczym aniołkiem.
 8. Muzyczne -jeśli nasza firma odbiega, daleko od branży muzycznej to czasami można taki film świetnie wykorzystać. Sprawdzają się takowe, kiedy chcemy pokazać, np. jak wygląda dzień z życia pracownika w naszym sklepie, jak wygląda podróż kierowcy, czy nawet zwykły dzień za biurkiem.
 9. Pupile jako aktorzy – modne staje się również nakręcanie zwierzątek mieszkających w naszej firmie, organizacji czy po prostu, ja odwiedzające. Większość ludzi to miłośnicy zwierzą. Tacy, chętniej sięgną po nasze produkty, czy poleca je znajomym, widząc jakiegoś towarzysza, który samym pyszczkiem (jak nasze wierne, dwa mopsiki) skradną serca przyszłym Klientom i nie tylko.

Jak ma wyglądać film, zależne jest od tego, co chcecie w nim pokazać i jakie ma nieść przesłanie!

Filmy promujące mają już pewną kompozycję, ale co dalej?

Jak to, co dalej? Wybieramy, co ma dokładnie być na tym filmie, skoro mamy już pewną kompozycję, będzie nam prościej! Zdecydowanie.

Załóżmy, że mamy już za sobą cały proces nagrywania. Pozostaje nam teraz przejrzeć to wszystko, najlepiej z Klientem i zastanowić się, jakie ujęcia są najlepsze. Dajmy sobie czas, bowiem, jak to w przypadku zdjęć, okazuje się, że pewne wybory mogą ulec zmianie, a i to, co odrzuciliśmy, jednak może nam się spodobać i zastąpi coś wybrane wcześniej.

Stwórzmy kilka wersji filmu z różnymi ujęciami. Mieszajmy ich kolejność, sprawdzajmy, co jaki moment/fragment najlepiej pasuje.  Czasami, może okazać się, że spójność wcale tak dobrze nie wygląda, jak sobie zaplanowaliśmy. Niestety, proces tworzenia rozbudowanego filmu, to wcale taką prostą rzeczą nie jest. To, cholernie trudna sztuka, w której potrzeba wiele cierpliwości. Ale, ale spokojnie, to nie tak, że tego nie da się nauczyć. Owszem, da się. Wymaga to jednak sporo ciężkiej pracy, dlatego tacy specjaliści jak nasi, potrafią stworzyć naprawdę piękne, nietuzinkowej  indywidualnie dopasowane do każdego klienta i jego potrzeb produkcje! Poza tym, jak się ma wsparcie w czterech łapkach, to wszystko jakoś tak idzie, sprawniej. (jakby nie patrzeć, zwierzaki mają tę moc, która sprawia, że jedno ich spojrzenie, a my uśmiechamy się i ogarnia nas ta błogość, i powraca chęć do pracy, po tym, jak wydrapiemy takiego delikwenta za uchem – dop. redakcja)

Filmy promujące bez muzyki to...nie filmy!

Właśnie!

Videofilm nieposiadający tła muzycznego jest taki pusty, łysy, nijaki. Poza tym nie wiem, czy zdajecie sobie sprawę z tego, że dobrze skomponowana muzyka może zagościć w pamięci na o wiele dłużej niż film, zdjęcie czy wpis na blogu, a nawet reklama? Owszem, nie każdemu przypadnie do gustu dana nuta, ale wystarczy nawet te kilka osób, którym się ona spodoba i zaczyna się cała zabawa!

Zastanawiacie się jak? No, pomyślcie przez chwilę….Raz, dwa…trzy! Tak! Dokładnie tak! Muzyka, która wpadnie wam w ucho, zaczyna Wam siedzieć w głowie, do tego stopnia, że macie ochotę posłuchać ją jeszcze raz i jeszcze raz. Zdarza się, że jeden utwór można słuchać godzinami i się nam nie znudzi, ale nawet jeśli tak się stanie…to i tak, dana rzecz będzie nam się z nią kojarzyła, czy tego chcemy, czy nie, bo tak działa psychologia i marketing, na którym ona funkcjonuje.

Myk marketingowy, znaczy chwyt, który sprawia, że poprzez muzykę ludzie wracają do znanych im reklam, filmów, w których dana nuta występuje. Koniec końców i tutaj, dochodzi do sytuacji, że oglądający w końcu skusi się na zakup towaru o powiedzieć „Patrzcie mam towar z reklamy, w której grana jest ta fajna muzyczka!”

Filmy promujące z TwojeLogo!

Teraz, to już na pewno wiesz, że Twoja firma potrzebuje takiego nietuzinkowego i eleganckiego filmu, który przyciągnie Klientów, prawda? Jesteśmy pewni, że tak.

Nasi profesjonaliści zajmują się również tworzeniem produkcji filmowych. 

 Propozycje od nas to:

 1. Logo intro – krótki film promujący Twoje logo w nietuzinkowy sposób!
 2. Film promocyjny basic – w ciekawy sposób zaprezentujesz swoją firmę oraz usługi.
 3. Film profesjonalny pro – to reklama przedsiębiorstwa dla bardziej wymagających.

Nie zapomnij również, zerknąć koniecznie do naszego portfolio! Zobaczysz, jakie produkcje wyszły spod rąk naszych profesjonalistów. Są w iście Hollywoodzkim stylu, a może nawet i lepszym. Przynajmniej, my tak uważamy.

PREFERENCJE PRYWATNOŚCI
Kiedy odwiedzasz naszą stronę internetową, może ona przechowywać za pośrednictwem Twojej przeglądarki informacje z określonych usług, zazwyczaj w postaci plików cookie. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Należy pamiętać, że blokowanie niektórych rodzajów plików cookie może wpłynąć na wygodę korzystania z naszej witryny internetowej i oferowanych przez nas usług.
Polityka prywatności
Przeczytałeś i zgadzasz się z naszą polityką prywatności
WYMAGANY
[]