Dlaczego wizytówka może być ważnym elementem wizerunku firmy?

Częstym motywem w filmach jest scena, gdy bohater z poważną twarzą i w eleganckim garniturze daje swemu rozmówcy wizytówkę. Nierzadko jest to pracownik jakiejś dużej korporacji – mówiąc inaczej – gruba ryba. Zapewne spotkałeś się z przedstawionym przeze mnie obrazem.

Wizytówka kojarzy mi się z powagą oraz z profesjonalizmem. Chyba każdy spotkał się z tego rodzaju materiałem, który ma w sobie kilka ciekawych cech określających wyjątkowość i różnorodność. Atrybut ten może być zarówno prosty, czyli nie posiadający wielu wzorów, jak i kolorowy z wieloma elementami. Spotkałem się z wieloma wizytówkami. Niektóre miały w sobie pewien potencjał, zaś inne były nieco nudne, nie rzucające się w oczy. O co zatem warto zadbać podczas projektowania wizytówki? Dlaczego wizytówka może być ważnym czynnikiem w Twojej firmie?

Główne zadanie

Wizytówka pochodzi od stosowanego w przeszłości biletu wizytowego, którego jedną z funkcji było informowanie o odwiedzinach. Dzisiaj funkcja ta jest nieco inna. Bowiem tego rodzaju atrybutu używa się na spotkaniach służbowych. Wizyty z kontrahentami lub klientami często kończą się podaniem takowej wizytówki. Jest to zatem bardzo przydatna rzecz w biznesie.

Jej głównym zadaniem jest przedstawienie podstawowych danych o usługodawcy, tzn.: numer telefonu, imię i nazwisko oraz pełniona funkcja, adres działalności, adres e-mail. Nie należy natomiast podawać zbyt wielu informacji, ponieważ nie będzie to dobre pod względem estetycznym. Warto zatem trzymać się zasady mówiącej – mniej, znaczy więcej. W podanych informacjach mogą widnieć usługi oferowane przez firmę. Jednak jak wspomniałem powyżej, ważnym jest, aby nie było tego zbyt dużo.

⭐ WIZUALIZACJE ⭐

Wygląd oraz rodzaj papieru

Układ graficzny jest jednym z tych cech wizytówki, które wyróżniają dany egzemplarz. Barwy kolorów, elementy graficzne, ciekawa czcionka – to czynniki, które są bardzo ważne. Logotyp, dane usługodawcy oraz inne informacje powinny być rozmieszczone w sposób poukładany. Klient patrzący na takowy materiał powinien w prosty sposób znaleźć interesujące go kwestie.

Papier, z którego stworzona jest wizytówka musi zawierać prawidłowe parametry. Nie może to być zbyt cienki kawałek papieru, ponieważ będzie nie tylko niewygodny, ale również szybko się zniszczy. Materiał powinien być zatem stosunkowo gruby i sztywny. Najczęstszym rodzajem jest papier o gramaturze 350g/m2. Ponadto papierowa struktura może być okraszona błyszczącą powłoką. Można również wprowadzić tłoczenia, które jeszcze bardziej nadadzą ładnego wyglądu. Papier ozdobny jest unikalny, ma specyficzną fakturę, a jego wyjątkowość jest wyczuwalna w dotyku. Taka wizytówka może dumnie reprezentować firmę.

Dobre wrażenie

Tak jak w przypadku logotypu lub strony internetowej, wizytówka również świadczy o wizerunku firmy oraz jej nastawieniu. Jeżeli na prostokątnym papierku widnieją ładne wzory, logotyp dumnie się prezentuje, a układ czcionki jest przemyślany, to nie ma się czym martwić. Wiadomym jest, iż lekko wygnieciona, nie mająca w sobie niewiele do zaoferowania wizytówka, nie będzie dobrze świadczyć o usługodawcy.

Dlatego warto zadbać o unikalny i ładny układ wizytówki, który będzie zachęcał Twoich klientów. Pamiętaj, że z pozoru tak nieważne kwestie mogą odgrywać ważną rolę w Twojej działalności. Dlatego zachęcamy Cię do skorzystania z naszych usług. Tworzymy wizytówki, które zawierają w sobie te elementy, które są niezbędne w tego typu produktach. Zaprojektujemy wizytówkę taką, o jaką nas poprosisz. Jesteśmy profesjonalistami w tej branży i wiemy, jak zadbać o Twój wizerunek. Polecamy się!

PREFERENCJE PRYWATNOŚCI
Kiedy odwiedzasz naszą stronę internetową, może ona przechowywać za pośrednictwem Twojej przeglądarki informacje z określonych usług, zazwyczaj w postaci plików cookie. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Należy pamiętać, że blokowanie niektórych rodzajów plików cookie może wpłynąć na wygodę korzystania z naszej witryny internetowej i oferowanych przez nas usług.
Polityka prywatności
Przeczytałeś i zgadzasz się z naszą polityką prywatności
WYMAGANY
[]