Dlaczego nie warto projektować strony samemu?

5

Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego jeden strony wolisz odwiedzać bardziej niż inne, pomimo, że zawierają tą samą tematykę? Jeżeli chcemy projektować strony najpierw musimy poznać zasady UX oraz UI.

Jak projektować strony, aby

odnieść sukces?

Projektowanie strony internetowej, dla osoby nieznającej zasad UX/UI może wydawać się początkowo bardzo proste, gdy zaczyna wyobrażać sobie ją w głowie. Problem jednak pojawia się w momencie rozpoczęcia realizacji celu. Zaczynamy zdawać sobie sprawę ile czasu będzie potrzeba na realizację…a jak wiadomo czas to pieniądz. Właśnie dlatego na tworzenie strony warto poświęcić go więcej. Jednym z najczęstszych błędów jest pośpiech, który prowadzi do braków i błędów w systemie całej witryny. Wiąże się to ze złym dobraniem grafik, tekstu, video, kategorii oraz rozmieszczenia elementów stałych. 

strona internetowa

Jak nie projektować-


Czy warto PROJEKTOWAĆ STRONY NA ZLECENIE?

Właśnie to pytanie warto sobie zadać. Możesz o to zapytać marki z jakimi współpracowaliśmy. Projekty z branż z kategorii – kosmetologia, gastronomia, architektura, lifestyle – z którymi mieliśmy możliwość współpracować możesz zobaczyć w Naszym portfolio. Jeżeli zaciekawił Cię temat tworzenia stron internetowych, zachęcamy do przeczytania Naszych pozostałych artykułów na ten temat:

  1. Strona Internetowa wirtualna wizytówką.
  2. Dlaczego strona internetowa jest podstawą każdej firmy?

Badania do przed projektowaniem

Projektowanie strony internetowej nie należy do najprostszych. Składa się na to wiele czynników zewnętrznych jak i wewnętrznych.  Jednym z najważniejszych elementów są badania. Często pomijane ze względu na długość wykonywania, dają obraz jakiego nie uzyskamy samodzielnie według własnych myśli i pomysłów. Wykonywane są zarówno przed stworzeniem strony, jak już po jej zaistnieniu w Internecie. Dają realny obraz potrzeb użytkownika oraz zachowań. Istnieje wiele badań, które ułatwią nam tworzenie projektu. Należą do nich:

  • badania kwestionariuszowe – badanie przeprowadzone na postawie kwestionariusza. Ma charakter ustrukturalizowany. Wymieszane są badania zamknięte oraz otwarte. Dobór grupy uzależniony jest od głównego tematu. 
  • zogniskowane wywiady grupowe – badanie polega na poznaniu emocji i odczuć użytkownika, na podstawie pytań z wcześniej przygotowanego scenariusza. Najważniejsze w tym badaniu są opinie i otwarta dyskusja. 
  • sortowanie kart – otwarte, zamknięte lub w formie listy. Umożliwia obserwację wyborów i drogi jaką użytkownik wybierze w czasie poszukiwania, np. danej kategorii. Sortowanie kart może być przeprowadzane indywidualnie lub grupowo. 
  • eyetracking – badanie ma na celu pokazanie co w pierwszej kolejności przykuwa uwagę użytkownika, a czego nie widzi on wcale. 
  • clicktracking – badanie polegające na badaniu ruchu myszki.
PREFERENCJE PRYWATNOŚCI
Kiedy odwiedzasz naszą stronę internetową, może ona przechowywać za pośrednictwem Twojej przeglądarki informacje z określonych usług, zazwyczaj w postaci plików cookie. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Należy pamiętać, że blokowanie niektórych rodzajów plików cookie może wpłynąć na wygodę korzystania z naszej witryny internetowej i oferowanych przez nas usług.
Polityka prywatności
Przeczytałeś i zgadzasz się z naszą polityką prywatności
WYMAGANY
[]