Czy filmy promocyjne są dobrym sposobem na reklamę?

Kiedy planujemy rozwinąć naszą działalność poprzez marketing różnego rodzaju reklamy należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Jednym z nich jest to, czy potencjalny klient będzie chciał zapoznać się z tą reklamą. Użytkownicy kilkadziesiąt razy częściej naciskają na film promocyjny, aniżeli na baner. Dlaczego więc filmy promocyjne są tak skuteczne?

Tworząc jakąkolwiek reklamę naszym celem jest to, aby zwiększona została rozpoznawalność firmy. Takie marketingowe zabiegi mają także na względzie rozpowszechnienie działalności instytucji oraz jej usług. Dzięki temu zwiększy się również liczba klientów, dzięki którym spółki mogą funkcjonować. Niewątpliwie film promocyjny spełnia powyższe warunki.

Spoty reklamowe są tak dobrym tworem, ponieważ bardzo skutecznie trafiają do odbiorców, to znaczy wywołują w nim emocje, które zachęcają do zakupu, bądź kontaktu z daną jednostką. Zadaniem takowego filmu jest ponadto uwypuklenie dobrych stron firmy lub przedmiotu, które odpowiednio ukazane mogą przekierować klienta na zakup proponowanego produktu.

Każdy człowiek woli obraz niż tekst. Ten fakt jest powszechnie znany a mimo to mało firm bierze go tak naprawdę pod uwagę. Inwestują one w płatne bannery, starają się wybić na długich reklamowych tekstach, jednak to wszystko okazuje się nieskuteczne…

Dlaczego tak jest?

Tak jak wspomnieliśmy film jest dużo prostszy do odebrania niż obrazek z tekstem. Nie wymaga on dużo wysiłku (np. tego związanego z czytaniem) a dodatkowo już od początku przykuwa uwagę odbiorcy.

Dlaczego warto zainwestować w film promocyjny?

#1 Zapewnia on większą konwersję, co przekłada się na wzrost sprzedaży,

#2 Statystycznie filmy docierają do nawet 200% więcej osób niż grafiki reklamowe i banery,

#3 Za pomocą krótkiego filmu reklamowego możemy wyrazić znacznie więcej treści w krótkim czasie niż w jakiejkolwiek innej formie,

#4 Ciekawie przedstawiona oferta angażuje odbiorców a ich aktywność pod filmem zwiększy twoje zasięgi za darmo,

#5 Filmy zapamiętuje się dużo łatwiej niż jakiekolwiek inne formy reklamy.

Charakterystycznym aspektem, którym kieruje się dobry spot reklamowy jest długość takowego nagrania. Optymalna długość to 1-3 minut. Chodzi o to, aby odbiorca nie został obrzucony nadmiarem informacji ani nie zanudził się wielominutowym filmem. Spot powinien być w miarę krótki, ale jednocześnie powinien zawierać wystarczającą ilość danych, które pozwolą namówić widza na zakup usługi, bądź przedmiotu.

Kolejną cechą filmów promocyjnych jest ich wielofunkcyjność oraz bogata forma realizacji. Przykładowy spot może bowiem zawierać głos znanego lektora lub nowoczesne i ciekawe animacje, które wzbudzą w odbiorcy pozytywne emocje. To ważna kwestia, ponieważ człowiek lubi oglądać coś, co jest ładne, gdyż łatwiej trafia do niego przekazywana treść.

Dodatkową zaletą filmu reklamowego jest możliwość umieszczenia go w niemal dowolnym miejscu. Możemy bowiem udostępnić go w mediach społecznościowych, telewizji lub w Internecie, czyli w miejscach, które są najchętniej odwiedzane przez społeczność. Dodatkowo szansa na viral takowego spotu znacznie wzrasta, dzięki czemu może stać się bardziej popularny.

PREFERENCJE PRYWATNOŚCI
Kiedy odwiedzasz naszą stronę internetową, może ona przechowywać za pośrednictwem Twojej przeglądarki informacje z określonych usług, zazwyczaj w postaci plików cookie. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Należy pamiętać, że blokowanie niektórych rodzajów plików cookie może wpłynąć na wygodę korzystania z naszej witryny internetowej i oferowanych przez nas usług.
Polityka prywatności
Przeczytałeś i zgadzasz się z naszą polityką prywatności
WYMAGANY
[]