Co wyróżnia najpopularniejsze strony www? Jak zaprojektować ciekawą witrynę

Kiedy coś jest popularne, modne i ciekawe, staramy się to mieć lub podążać za tym, aby w końcowym rozrachunku było nasze. Jest tak na niemal każdej płaszczyźnie poczynając od ubrań, kończąc na telefonie komórkowym. Każdy chce mieć coś, co wrzuca się w oczy, co wywołuje u innych zachwyt. Podobnie jest z dobrą witryną. Jeżeli jest ciekawa, to może stać się popularna. A popularność to sukcesy…


Jeżeli Ty, drogi czytelniku chcesz stworzyć stronę internetową, która będzie przede wszystkim ciekawa, to ten tekst jest kierowany do Ciebie. Dobra witryna jest niejako wizytówką naszej działalności. Charakteryzuje nie tylko nasze przedsięwzięcie, którym się trudzimy, ale również nas samych, naszą osobowość. Żyjemy bowiem w erze Internetu i elektroniki, bez której ludzka egzystencja byłaby ograniczona pod wieloma względami. Dlatego też warto zadbać o to, aby mieć w posiadaniu stronę, z której możesz być dumny.


Wyznacz cel swojej witryny


W życiu człowiek wyznacza sobie cel, dąży ku niemu, rozwija się w wybranym kierunku. Podobnie jest ze stroną internetową. Każda dobra strona internetowa ma swój cel. Jedna ma na celu poinformowanie odbiorcy o wydarzeniach ze świata, inna ma przekazać klientowi dobrą rozrywkę, np. w postaci filmów. To właśnie charakteryzuje największe właścicieli największych witryn – wiedzą, co chcą przekazać. Postaraj się więc postawić klarowny cel, w kierunku którym Twoja strona będzie się rozwijać.

Prosty projekt

 
Strony internetowe powinny być projektowane w sposób właściwy i przyjemny dla konsumenta. Oznacza to, że elementy witryny muszą być widoczne oraz łatwe do znalezienia. Użytkownik bowiem powinien wiedzieć czego i jak szukać. Stwórz stronę internetową, która sama w sobie będzie przewodnikiem dla użytkownika.


Zrozumiały kontent


Zawartość dobrej witryny jest prosta i zrozumiała. Tekst nie może być pełen wyszukanych słów, o których wiedzą nieliczni. Prosty język nie świadczy o braku profesjonalizmu, lecz o jak najlepszym dotarciu do odbiorców. Użytkownik powinien wiedzieć o czym jest dana witryna, co oferuje. Pamiętaj, że język Twojej strony internetowej powinien być prosty, a zarazem estetyczny.

Lepiej mniej niż więcej


Ciekawe strony internetowe zawierają tylko przydatne elementy. Nie ma bowiem niepotrzebnych informacji, które nic nie wnoszą. Postaraj się stworzyć tylko najważniejsze kwestie dotyczące danego tematu. Użytkownicy na pewno docenią to, że starasz się przekazać naprawdę ważne tematy.


Ładny wygląd


Użytkownicy chętniej odwiedzają witryny, które są estetyczne i ładnie się prezentują. Unikalne logo, dobrze dobrane kolory i odpowiedni kontrast są ważnymi kwestiami, na których powinno się opierać budowanie strony. Popularne witryny mogą poszczycić się przede wszystkim wyglądem, który jest ponadczasowy. Dlatego też odnoszą takie sukcesy na arenie międzynarodowej.

WYRÓŻNIAJ RZECZY, KTÓRE SĄ NAJWAŻNIEJSZE

To ważne, ponieważ użytkownik szybciej znajdzie to, na czym mu zależy. Tym samym doceni funkcjonalność witryny, która będzie przyjemna w obsłudze.

PRZEDSTAW SIEBIE

Klienci chcą wiedzieć z kim mają do czynienia. Prosty opis Twojej działalności wystarczy i pozwoli na zaufanie ze strony użytkownika. Zakładki typu Kontakt czy O nas są zatem jak najbardziej na miejscu.

REALIZUJ POTRZEBY ODBIORCÓW

Nie myśl o sobie. Pomyśl o klientach o odbiorcach oraz o tym czego pragną. To ważne, ponieważ każdy, kto wejdzie na Twoją stronę, będzie myślał o istotnych dla siebie kwestiach. Twoim zadaniem jest te kwestie zrealizować.


Dobra czcionka

Strony internetowe składają się głównie z tekstu, dlatego odpowiedni font urozmaici Twoją witrynę. Pamiętaj, że odpowiednia wielkość czcionki oraz wyrównanie tekstu czynią witrynę bardziej profesjonalną i estetyczną. Unikaj fontów systemowych, takich jak: Times New Roman czy Arial.

Zdjęcia

Ludzie o wiele bardziej wola przeglądać strony, aniżeli czytać tekst. Dlatego warto dobrać zdjęcia, które urozmaicą Twoją witrynę. Zbuduj stronę, która będzie przedstawiać zdjęcia merytoryczne, to znaczy będą odnosić się do informacji, które zawrzesz w tekście.

Mam nadzieję, że powyższe wskazówki pomogą Ci rozwiać wszelkie wątpliwości. Jeżeli będziesz mieć problemy ze stworzeniem strony internetowej, to zgłoś się do specjalistów w tej dziedzinie. Pomogą Ci w stworzeniu witryny Twoich marzeń.

PREFERENCJE PRYWATNOŚCI
Kiedy odwiedzasz naszą stronę internetową, może ona przechowywać za pośrednictwem Twojej przeglądarki informacje z określonych usług, zazwyczaj w postaci plików cookie. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Należy pamiętać, że blokowanie niektórych rodzajów plików cookie może wpłynąć na wygodę korzystania z naszej witryny internetowej i oferowanych przez nas usług.
Polityka prywatności
Przeczytałeś i zgadzasz się z naszą polityką prywatności
WYMAGANY