Architektura Informacji, podstawą Twojej strony

Architektura informacji - to to takiego?

Architektura Informacji to pojęcie, które w ostatnim czasie stało się niezwykle popularne. Głównym celem jest komunikacja między odbiorcą, a produktem, czyli najczęściej stroną internetową lub aplikacją na telefon. Rozmieszczenie danych elementów, odpowiednie dobranie kategorii, treści, kolorów oraz rozmieszczenie elementów to jedne z podstawowych elementów, na które składa się architektura Informacji. Strona czy aplikacja musi być zaprojektowana tak by odbiorca chciał na niej zostać, a co najważniejsze wracać do niej.

Architektura Informacji

Elementy, z których składa się architektura informacji?

Bariery informacyjne, a Architektura informacji

Bardzo często użytkownicy mają problem ze zrozumieniem danych treści lub całkowitym ich wyszukaniem przez bariery informacyjne jakie napotykają. Najczęściej spotykane są bariery środowiskowe, bariery związane ze źródłami informacji oraz tworzone przez autorów tekstów i wydawców. Każde można podzielić na kilka mniejszych i zaobserwować jak trudne jest odpowiednie przekazanie informacji w Internecie, tak by dopasować się do każdego. 

 

Architektura Informacji, a powiązane pojęcia

Każdy człowiek funkcjonujący w świecie informacyjnym zwanym infosferą to użytkownik informacji. W zależności od sytuacji przyjmuje on różne strategie oraz postawy takie jak cechy sytuacji problemowej determinanty osobnicze, determinanty związane z pełnioną rolą zawodową, determinanty środowiskowe, cechy źródła informacji oraz rodzaje usług informacyjnych. Użytkownik informacji przyjmować wiele strategii informacyjnych, z których każda polega na czymś innym. Należą do nich:

Chcesz zobaczyć, jak architektura informacji została wykorzystana w Naszych projektach. Możesz też dowiedzieć się więcej na temat tworzenia stron internetowych czy filmów na podstawie Naszych artykułów. Zapoznaj się z nimi:

  1. Strona Internetowa wirtualną wizytówką.
  2. Czy warto zapłacić więcej za profesjonalną stronę www.
  3. Loga, strony www i filmy promocyjne.
PREFERENCJE PRYWATNOŚCI
Kiedy odwiedzasz naszą stronę internetową, może ona przechowywać za pośrednictwem Twojej przeglądarki informacje z określonych usług, zazwyczaj w postaci plików cookie. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje dotyczące prywatności. Należy pamiętać, że blokowanie niektórych rodzajów plików cookie może wpłynąć na wygodę korzystania z naszej witryny internetowej i oferowanych przez nas usług.
Polityka prywatności
Przeczytałeś i zgadzasz się z naszą polityką prywatności
WYMAGANY
[]